کاربرد درب اتوماتیک و کاربرد خرید درب اتوماتیک

فیلتر بر اساس دسته بندی

کاربرد درب اتوماتیک و کاربرد خرید درب اتوماتیک

کاربرد درب های اتوماتیک

پیشرفت تکنولوژی در دهه های اخیر موجب شده تا صنایع مختلف با تغییرات زیادی همراه شوند. پیشرفت های فناوری همچنین روی صنعت تولید درب های اتوماتیک هم تاثیر داشته و امروزه شاهد انواع درب های اتوماتیک پیشرفته هستیم.

درب های اتوماتیک یکی از بهترین تولیداتی هستند که می توانند موجب تسهیل رفت و آمد افراد شوند. با وجود این که این درب ها در مکان های مختلف نصب می شوند، اما هنوز هم بسیاری از افراد با کاربردهای آن ها آشنا نیستند. به همین جهت ما در این مطلب کاربرد درب های اتوماتیک را برای شما بیان خواهیم کرد.

نحوه عملکرد درب های اتوماتیک

درب های اتوماتیک همان طور که از نامشان پیداست، درب هایی هستند که بدون نیاز به دخالت دست، باز و بسته می شوند. تکنولوژی های الکترونیکی، کنترلی و مکانیکی این درب ها، این امکان را فراهم می کنند تا درب ها به صورت خودکار با عبور افراد باز و بسته شوند.

درب های اتوماتیک مجهز به حسگرهای خاصی هستند که این حسگرها می توانند موجب باز و بسته شدن درب ها شوند. سیستم های کنترلی به کار رفته برای تولید این درب ها، بسیار قوی هستند و می توانند اجسام را به خوبی تشخیص دهند. تولید کنندگان این درب ها را در نمونه های مختلفی تولید می کنند تا بتوان در هر مکانی، بر اساس نیاز آن محل، درب اتوماتیک مناسب را نصب کرد.

انواع درب های اتوماتیک

قبل از این که بخواهیم در مورد کاربرد درب های اتوماتیک صحبت کنیم، بهتر است ابتدا با هر یک از انواع آن آشنا شوید. هر کدام از انواع درب های اتوماتیک، کاربرد خاصی دارند و در مکان های مشخصی مورد استفاده قرار می گیرند. ما در ادامه انواع مختلف این درب ها را به شما معرفی می کنیم.

درب ریلی

بدنه اصلی درب های ریلی روی یک ریل قرار می گیرند. در این مدل باز و بسته شدن درب ها به شکل افقی انجام می شود. کاربرد این نوع درب ها معمولا برای مکان هایی است که فضای کمی دارند؛ زیرا باز و بسته شدن آن ها فضایی را اشغال نمی کند.

درب بازویی

نوع دیگری درب های اتوماتیک، درب بازویی است. جک های بازویی موجود در این درب ها، آن ها را باز و بسته می کنند. هر لنگه درب، دارای یک بازو جک است. از کاربرد درب های اتوماتیک در مدل بازویی می توان به نصب آن ها برای انواع پارکینگ ها اشاره کرد.

درب شیشه ای خودکار

درب های شیشه ای در مقایسه با سایر درب های اتوماتیک، کاربرد بیشتری دارند. طراحی شفاف این درب ها، موجب شده تا آن ها بسیار محبوب باشند و به وفور مورد استفاده قرار بگیرند. درب های شیشه ای اتوماتیک معمولا در ورودی رستوران ها، فروشگاه ها و بیمارستان ها نصب می شوند.

برخی از نمونه های این درب ها، به گونه ای طراحی شده اند که سیستم های هوشمند آن ها می توانند تشخیص دهند که چه فردی قصد عبور از درب را دارد و اجازه باز شدن آن را می دهد. درب های شیشه ای خود در مدل های متنوع لولایی، کشویی، منحنی و گردان تولید می شوند. هر یک از این مدل ها را می توان برای مکان های مختلفی مورد استفاده قرار داد.

کرکره های برقی

کرکره های برقی نیز نمونه هایی کاربردی و مهم از درب های اتوماتیک هستند. این نوع درب ها تنها مجهز به چند عدد تیغه و یک موتور و برخی تجهیزات مورد نیاز هستند. تیغه هایی که در این نوع درب ها استفاده می کنند، معمولا آلومینیوم، پلی کربنات و فولادی هستند. این کرکره های برقی امروزه به یک جایگزین مناسب برای جک ها در ورودی پارکینگ ها تبدیل شده اند.

کاربرد درب اتوماتیک و کاربرد خرید درب اتوماتیک

کاربرد درب اتوماتیک

همان طور که متوجه شدید درب های اتوماتیک در انواع مختلفی در بازار موجود هستند. هر یک از این درب ها می توانند در محیط خاصی مورد استفاده قرار بگیرند و کاربرد خاصی داشته باشند. مهم ترین کاربرد درب های اتوماتیک در موارد زیر خلاصه می شود.

پارکینگ ها

یکی از مهم ترین کاربردهای این درب ها، استفاده از آن ها برای درب پارکینگ است. با نصب این درب ها، ورود و خروج خودروها سریع تر انجام می شود. در نهایت می توان ترافیک را بهتر مدیریت کرد.

ساختمان ها و واحدهای مسکونی

کاربرد دیگر درب های اتوماتیک برای ساختمان های مسکونی و دیگر ساختمان های پر رفت و آمد است. با نصب این درب ها علاوه بر این که رفت و آمد افراد راحت تر می شود، امنیت ساختمان نیز تا حدودی فراهم خواهد شد.

فروشگاه ها و مراکز تجاری

تقریبا همه ما این کاربرد درب های اتوماتیک آشنا هستیم. اگر به درب های فروشگاه ها و مراکز تجاری مختلف دقت کنید، می توانید نمونه های مختلف این درب ها را ببینید. با توجه به این که این مراکز، مکان هایی پر رفت و آمد محسوب می شوند، نصب این درب ها می تواند تردد افراد را راحت تر کند.

صنعت و انبارها

در انبارها و محیط های صنعتی مختلف می توان با نصب این درب ها ورود و خروج کالا را به راحتی کنترل کرد.

فضاهای عمومی و ادارات

فضاهای عمومی و ادارات هم محیط های پرترددی هستند؛ بنابراین با نصب درب های اتوماتیک می توان ورود و خروج افراد را مدیریت کرد.

کاربرد درب اتوماتیک و کاربرد خرید درب اتوماتیک

مزایای استفاده از درب های اتوماتیک

حال که با کاربرد درب های اتوماتیک آشنا شدید، در این بخش به مهم مزایای استفاده از این درب ها می پردازیم.

  • استفاده آسان و راحت:

با توجه به این که درب های اتوماتیک به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند، به دخالت دست نیاز ندارند؛ به همین علت استفاده از آن ها بسیار راحت است.

  • کنترل تردد افراد

با نصب این درب ها می توان تردد افراد را در فضاهای مختلف به راحتی کنترل کرد. همچنین شما می توانید باز و بسته شدن درب را به زمان خاصی اختصاص دهید تا در این صورت رفت و آمد نیز مدیریت شود.

  • کنترل ترافیک

درب های اتوماتیک به شما کمک می کنند تا بتوانید از ایجاد ترافیک به خصوص در محل های شلوغ جلوگیری کنید، زیرا می توان رفت و آمد افراد و وسایل نقلیه را راحت کنترل کرد.

جمع بندی

ما در مطلب برخی از مهم ترین کاربردهای آن ها را برای شما بیان کردیم. درب های اتوماتیک از جمله تجهیزاتی هستند که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. طراحی خاص این درب ها، آن ها را به محصولاتی محبوب تبدیل کرده است. همین امر موجب شده تا این روزها در فضاهای مختلف از این درب ها استفاده شود.

درب های اتوماتیک در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند که هر یک از آن را می توان در محل های خاصی نصب کرد. کاربرد درب های اتوماتیک گسترده است. برخی از آن ها با طراحی خاص، تنها برای محل های مشخصی قابل استفاده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *