درب اتوماتیک مناسب ساختمان اداری

فیلتر بر اساس دسته بندی

چرا درب اتوماتیک برای ساختمان اداری؟

احتمالا شما هم ساختمان‌های اداری را با درب های اتوماتیک مختلف دیده باشید. بعد از آن شاید این سوال را از خود کنید که بهترین درب اتوماتیک ساختمان اداری برای ساختمان خودتان چیست؟ در این زمان معمولا برخی از درب‌های محبوب به ذهنتان می‌آیند، اما ممکن است برای ساختمان شما ایده آل نباشند.

دربی برای یک ساختمان اداری مناسب است که نیازهای ورودی را کاملا برطرف کند. بنابراین در این جا می‌خواهیم مهم ترین درب‌های اتوماتیک این دسته از ساختمان ها را نام ببریم.

هدف از نصب درب اتوماتیک برای ساختمان اداری چیست؟

هدف از هوشمندسازی و قرار دادن تکنولوژی با اجرای درب اتوماتیک ساختمان اداری، فراهم کردن شرایط برای ورود و خروج آسان کارمندان و سایر افراد از آن است. در حالی که این کار در گذشته به صورت ساده و بعضا با مشکلاتی انجام می‌شد، اکنون دست صاحبان این شرکت ها برای اجرای چنین درب هایی کاملا باز است. باز و بسته شدن درب‌های اتوماتیک بدون دخالت نیروی انسانی انجام می‌شود و این مهم ترین مزیتشان به شمار می‌رود.

درب اتوماتیک را به عنوان نمادی از فناوری هوش مصنوعی می‌شناسند که حرکت، باز و بسته شدن و سایر فعالیت‌های آن با انرژی برق صورت می‌گیرد. کار اصلی این انرژی این است که نیروی لازم را برای موتور الکتریکی فراهم آورد. سنسورهای هوشمندی در این درب ها تعبیه شده تا باز و بسته شدن بدون دخالت دست انجام گیرد. بعضی از آن ها اطلاعات را از طریق چشمی گرفته و پردازش لازم را انجام می‌دهند.

بنابراین تمام حرکات درب اتوماتیک ساختمان اداری به طور خودکار و برنامه ریزی شده انجام می‌گیرد. به عنوان مثال این که یک درب چقدر باز شود، برای چه افرادی باز شود و این کار برای چند مرتبه در روز انجام گردد، از سری فعالیت‌های برنامه ریزی شده این درب ها است. حال سوال این است هر درب اتوماتیک ساختمان اداری چه ویژگی هایی در خود دارند؟

انواع درب اتوماتیک ساختمان اداری از نظر طراحی و ساخت

حقیقتا درب‌های ساختمان های اداری در دسته بندی‌های مختلف قرار می‌گیرند و یکی از آن ها مرتبط با طراحی و ساخت آن ها است. درب ها از این لحاظ دو گروه اصلی شیشه ای و پارکینگی را شامل می‌شوند که حتما با هر دو ارتباط داشته اید. بدنه اصلی درب‌های شیشه ای از همین جنس ساخته شده و خود در چند نوع لولایی، چرخان، تلسکوپی، کشویی یا اسلایدی و نیم دایره یا منحنی تقسیم می‌شود.

در سمت مقابل درب‌های اتوماتیک پارکینگی هم محبوبیت فراوانی در سال‌های اخیر برای نصب در ساختمان‌های اداری پیدا کرده اند. بدنه این درب ها کاملا از فلز ساخته شده اند این بدنه در زمان جمع شدن به دور یک میله می‌پیچد. امنیت این درب نسبت به مورد قبلی بسیار بیشتر است و اگر فکر می‌کنید ساختمان شما به امنیت بالایی نیاز دارد، می‌توانید از امکانات جذاب آن بهره مند شوید.

خرید درب اتوماتیک مناسب ساختمان اداری

چه درب اتوماتیکی برای ساختمان اداری من مناسب است؟

انتخاب درب اتوماتیک ساختمان اداری شاید در وهله اول دشوار به نظر برسد، اما با کمی تحقیق در مورد هر یک می‌توان یک انتخاب اصولی را رقم زد. درب‌های اتوماتیک ابعاد گوناگونی دارند و تجهیزات آن ها باید دوام و کیفیت بالایی داشته باشند. گزینه‌های زیادی برای انتخاب پیش روی شما قرار دارد که برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

درب اتوماتیک کشویی

درب های اتوماتیک کشویی که با نام اسلایدینگ هم شناخته می‌شوند، به صورت یک لنگه یا دو لنگه هم در بازار به فروش می‌رسند. بدنه این درب ها می‌تواند فلزی یا شیشه‌ای باشد و به صورت کلی در زمان ورود و خروج باز و بسته می‌شود.

درب اتوماتیک تلسکوپی

از جمله گزینه‌های مناسب دیگر برای ساختمان های اداری باید درب‌های تلسکوپی را نام برد که مانند گزینه قبلی به صورت خطی فعالیت می کنند. البته چهار لنگه درب قابل باز شدن برای آن ها به وجود آمده است که اصطکاک کمی هم دارد. سیستم ضد برخورد هم کمک می کند افراد در هنگام اصابت با آن دچار آسیب نشوند.

درب اتوماتیک شیشه‌ای گردان

طرح کلاسیک درب شیشه‌ای گردان باعث انتخاب آن توسط عده زیادی می‌شود. البته این درب ها قیمت بیشتری در مقایسه با انواع دیگر دارند. حرکت بال‌های این درب به طور اتوماتیک است و می‌توان آن را به گونه‌ای تنظیم کرد که صرفا باز یا بسته شوند.

جمع بندی

از آن جایی که نمای داخلی و بیرون یک ساختمان اداری تحت تاثیر درب‌های اتوماتیک آن است، باید در این انتخاب هوشمندانه عمل کرد. در این مطلب نیز گزینه‌هایی به شما عزیزان معرفی شد که هر یک کارایی ها و ویژگی‌های جذابی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *